Nemesis

Kdo dokáže přežít ve vesmírné lodi napadené mimozemskými organismy?

 

Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
600 Kč / LÉTO 600 Kč / 1 ks
Máme to!

Od první chvíle se budete bát o svůj život. V každé místnosti vesmírné lodi se může zjevit Vetřelec a pokud nemáte dobrou zbraň, raději se stáhněte. Prožijte tento vzrušující zážitek jako kapitán, průzkumnice, pilotka, vědec, mechanik nebo jako jiná postava odvážné posádky. 

Kam letíme? Kolik motorů ještě funguje? A jak se mám zbavit toho slizu? Postupně budete odhalovat, kdo s vámi táhne za jeden provaz a kdo vás klidně zavede ke královně vetřelců nebo nastaví kurs na Mars. Úchvatné dějství plné napětí a strategie.

Napínavé pro 1 až 5 dobrodruhů.

 

Jak se pohybovat na planetě Nemesis

1. Cílem hráčů je splnit svůj osobní úkol a přežít. Přežít je možné díky hibernační kóji nebo opuštěním vesmírné lodi únikovým modulem.

 2. Hráči svým pohybem objevují místnosti lodi a probouzejí vetřelce, se kterými poté musí bojovat.

 3. Každá místnost přináší hráčům předměty k léčbě zranění, nástroje na opravu lodi a zbraně pro boj s vetřelci.

 4. Hráči mají různé role a schopnosti, ale často protichůdné tajné osobní úkoly kooperaci stěžují.

 5. Vetřelci se v průběhu hry vyvíjejí a loď může časem explodovat.

 6. Hráči pomocí hracích karet volí akce, které jsou v danou chvíli nejvýhodnější pro přežití.

 7. Souboje s vetřelci se odehrávají pomocí speciální hrací kostky. 

 

Jak hrát Nemesis bez čtení dlouhých pravidel

Cíl hry

Hráči se snaží splnit svůj tajný úkol a přežít na rozpadající se lodi, která je navíc zamořena vetřelci. V některých chvílích může být výhodné s ostatními hráči spolupracovat, ale protože jejich úkoly mohou být v rozporu s hráčovými, bude nakonec důležité jen to, jak splnil svůj vlastní úkol.


Příprava hry

Na začátku samotné přípravy hráči umístí na herní stůl herní plán. Zamíchají se všechny desky místností a rozmístí se lícem dolů na předem určená místa. Náhodně se na každou desku místnosti umístí jeden žeton průzkumu. Na plán se položí značka cílové destinace. Připraví se únikové moduly. Pak se umístí destičky motorů. Vedle herního plánu se položí panel vetřelců a sáček se jejich žetony. Hráči dostanou komponenty svých postav. Jeden z nich si vezme žeton prvního hráče. Do Hibernatoria se umístí žeton mrtvé postavy.


Průběh hry

Hra se hraje na jednotlivá kola. Každé kolo se dělí na dvě po sobě následující fáze:

  1. Fáze hráčů: Na začátku fáze hráčů si v každém kole všichni hráči doberou ze svého doplňovacího balíčku do ruky do 5 karet. Poté předá držitel žetonu začínajícího hráče tento žeton spoluhráči po své levici. V pořadí tahu se hráči opakovaně střídají v tazích.

Během této fáze se každý dostane dvakrát na řadu a pokaždé může provést 2 akce. Svůj tah může hráč také vynechat a nedělat nic. Hráč, který vynechal tah, může odhodit libovolný počet hracích karet z ruky na svůj odhazovací balíček. Hráči mají na výběr z mnoha typů akcí, které jsou uvedeny na panelu hráče (pohyb, střelba, ústup,…)

Některé akce lze provádět pouze, pokud nejste v jedné místnosti s vetřelcem.

Za každou akci se platí odhozením určitého počtu hracích karet z ruky.

Po každém pohybu se hází kostkou hluku, která postupně určuje, kde se objeví vetřelec.

  1. Fáze událostí: Ukazatel času se posune o jedno pole doprava. Je-li autodestrukce lodi aktivní, posune se i ukazatel autodestrukce. Každý vetřelec v boji provede útok. Všichni vetřelci v místnosti s žetonem požáru utrpí po 1 zranění. Otočí se a vyhodnotí 1 karta události (pohyb vetřelců + vyhodnocení efektu události). Nakonec se vylosuje jeden žeton z pytlíku a vyhodnotí se jeho efekt.

Hráči postupně procházejí lodí a objevují místnosti s předměty a technologiemi, které  jim pomohou splnit úkoly, likvidovat vetřelce a léčit svá zranění z boje.

 

Konec hry

Hra končí, jakmile je splněna jedna z několika podmínek (např. dosažení konečné pozice ukazatelem času či značkou autodestrukce, nebo smrt všech postav).

Pokud na konci hry stále žije alespoň jedna postava, kontroluje se, zda hráči zvítězili. Hráči zvítězí pokud přežijí, splní svůj úkol a vesmírná loď letí směrem k Zemi a jsou v pořádku alespoň 2 ze 3 motorů.

Kategorie: Strategické
Počet hráčů: 1 - 5 hráčů
Věk: 12+

_ Recenze NEMESIS @ Petr

Nemesis Board Game promo video (EN)

Zpět do obchodu