Outfoxed

Patrání po lišákovi, který ukradl koláč paní Plumpertové.

Prodloužení výpravy ?
Můžeme doručit do:
15.7.2024
Možnosti doručení
250 Kč / LÉTO
Máme to!

Malí průzkumníci, vítejte na planetě plné podezřelých lišáků a lišek, kteří si brousí zuby na vynikající koláč paní Plumpertové. Je to Beatrice nebo Alice nebo George, který ukradl tu mňamku a utíká s ní přes celé městečko? Pokuste se svými dobrodruhy vypátrat, kdo to byl.

V městečku se skrývají stopy, které vám pomohou k odhalení. Nosí zlodějíček šálu nebo naopak nikdy nebyl viděn s deštníkem. A když k tomu zjistíte, že nosí brýle, už byste měli mít lišáka na dosah.

Hledejte stopy po městě a odhalujte podezřelé. Ale pospíchejte, jinak vám liška uteče.

Pátrací pro 2 až 4 detektivy.

 

Jak se pohybovat na planetě Outfoxed

1. Hráči si rozdělí kloboučky detektivů a umístí je doprostřed hracího plánu. Postavička lišáka se umístí na kraj na jeho značku.

2. Karty podezřelých (Suspect) se rozloží okolo hracího plánu lícem dolů. Hromádka kartiček stop se zamíchá a umístí vedle plánu lícem dolů.

3. Vyberte náhodně jednu kartu zloděje (Thief) a aniž byste se dívali, kdo to je, vložte ji do dekodéru podle obrázku v pravidlech.

4. Hráči se střídají v tazích a dopředu musí oznámit, kterou ze dvou možných akcí budou provádět. Toto oznámí před hodem kostkami.

       1. odhalit kartu podezřelého - hráč, který si vybral tuto akci, musí na všech 3 kostkách hodit symbol oka. Má k tomu 3 pokusy. Kostka se symbolem oka se dá stranou a další pokusy se provádí se zbylými kostkami.

           Pokud se podaří naházet 3 symboly oka, může hráč otočit libovolné karty podezřelých lícem nahoru.

       2. odhalit stopu - hráč, který si vybral tuto akci, musí na všech 3 kostkách hodit symbol stopy. Má k tomu 3 pokusy. Kostka se symbolem stopy se dá stranou a další pokusy se provádí se zbylými kostkami.

           Pokud se podaří naházet na všech kostkách symbol stopy, může se hráč posunout svým kloboučkem o tolik polí, kolik je symbolů stop na všech kostkách. Nesmí se pohybovat diagonálně.

           Pokud skončí svým kloboučkem na velkém poli s velikou stopou, může odhalit kartičku stopy. Vezme první kartičku z hromádky a vloží ji do dekodéru lícem nahoru. Vysunutím šuplíčku z dekodéru se odhalí bílá nebo zelená značka.

                                 a, bílá značka znamená, že zlodějíček tuto věc nenosí

                                 b, zelená značka znamená, že tuto věc zlodějíček používá

5. Pokud se hráči nepodaří během tří hodů naházet zvolený symbol, postavička lišáka se posune o 3 pole směrem k únikové noře.

6. Hráči postupně odhalují karty podezřelých a podle stop vyřazují ty, kteří koláč ukrást nemohli.

7. Až se všichni hráči shodnou na tom, kdo je zloděj, odhalí kartu v dekodéru. Pokud se jméno zloděje shoduje, zlodějíček je dopaden. V opačném případě se lišákovi nebo lišce podařilo utéct.

 

Kategorie: Malí průzkumníci
Počet hráčů: 2 - 4 hráči
Věk: 5+

Jak se hraje OUTFOXED videonávod

OUTFOXED - ukázka z hraní

Zpět do obchodu